Niedziela, 05 maja 2024 r.  Imieniny: Ireny, Waldemara

Dwa zwycięstwa i jedna porażka

19.04.2011

W ostatnich rozgrywkach Ligi ROW, drużyna FC Żory wygrała z Solszybem 6:1, a FC Baranowice uległy FC Kawasaki 0:3. Kleszczów z wynikiem 3:1 zdobył pierwsze punkty w meczu z Ryfamą Rybnik na własnym boisku.

W 1 lidze ROW na I miejscu umocniła się ekipa Maratu, która w meczu na szczycie tabeli odprawiła z kwitkiem zespół Rymera wygrywając 3:0. Marat w bieżących rozgrywkach nie stracił jeszcze punktu wygrywając wszystkie mecze, w których stracił tylko 1 bramkę. Na 2 miejscu plasuje się Rymer, ponieważ drużyny go goniące podzieliły się punktami z zespołami, z którymi w teorii powinni powygrywać. AP Instal podejmował zespół Meksyku i po 1 połowie przegrywał 0:3. Meksykanie nastawili się na grę z kontry i wychodziło im to bardzo dobrze, czego efektem były strzelone bramki. Po zmianie stron AP Instal przystąpił bardziej zdecydowanie do ataku i dzięki zrywowi zdołał wywalczyć 1 pkt. Również MaxBud zremisował, z tym, że tutaj była odwrotna sytuacja. To MaxBud prowadził 2:0 po pierwszej połowie, jednak w drugiej połowie ambitnie grający zawodnicy Centrum zdołali odpowiedzieć dwoma bramkami i padł wynik remisowy. Również remisem zakończył się mecz FC Basseno z Victorią. Victoria wygrywała 2:0 i miała kilka sytuacji, tzw. setek, których nie zdołała wykorzystać, a swoje sytuacje wykorzystali zawodnicy Basseno i cieszyli się z 1 pkt. Dwie najsłabsze drużyny obecnego sezonu są nadal bez punktu.
W 2 lidze na 1 miejsce awansowała drużyna Old Stars. Stare Gwiazdy wygrały z Vikingami i bez straty punktu i bramki przewodzą w tabeli drugiej ligi. Na 2 miejsce awansowała Habrova pewnie pokonując 3:0 zespół FC Chwałowice. Po remisie 4:4 z RKP na 3 miejsce spadł dotychczasowy lider rozgrywek 2 ligi - Amator. Niespodziewanej porażki doznał Klimapol ulegając Dżonsonom i to aż 1:4. Nadal bez punktu pozostaje zespół RowRyb, który tym razem uległ Continentalowi 1:2. W ostatnim meczu Lubar pewnie pokonał Iskrę 5:3. Powoli rysuje się czołówka tabeli, która powinna walczyć o awans do 1 ligi.
Więcej o rozgrywkach Ligi ROW można znaleźć na stronach internetowych ligi www.ligarow.pl oraz www.forum.ligarow.pl .
Teraz nastąpi przerwa świąteczna w rozgrywkach. Drużyny na ligowe boiska wybiegną na przełomie kwietnia i maja, rozgrywając piątą kolejkę rozgrywek Ligi ROW.