Piątek, 29 marca 2024 r.  Imieniny: Cyryla, Wiktoryna

Dwa wicemistrzostwa Polski lekkoatletów Czwórki

19.02.2020

Dwa srebrne medale zdobyli lekkoatleci Klubu UKS „Czwórka” Żory na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 14-16 lutego w Toruniu.

Pierwszy wicemistrzowski tytuł wywalczyła Zuzanna Wyppich, która  w finale biegu na 200m w kategorii juniorek młodszych zajęła II miejsce poprawiając swój rekord życiowy. Zuza jest wielokrotną medalistką  Mistrzostw Śląska w kategorii dzieci, młodzików i juniorów młodszych, rok temu zdobyła złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski. Na co dzień jest uczennicą I klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Żorach.
Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta mieszana Mix 4x400m w składzie: Martyna Ziebura, Szymon Drabik, Marta Kałmuk i Michał Wróbel, która po pasjonującej walce wywalczyła srebrny medal. Sztafeta „Czwórki” uległa tylko lekkoatletom z Bydgoszczy, pokonując zawodników z Gorzowa , Torunia, Olsztyna itd.
Juniorzy młodsi „Czwórki” również wystartowali w sztafecie Mix 4x400m. Po bardzo zaciętej i ambitnej walce nie zdołali powtórzyć sukcesu swoich starszych kolegów. Sztafeta wystartowała w składzie: Magda Czajkowska, Damian Kania, Patrycja Stępka i Cyprian Brilla.
Warto dodać iż sztafeta mieszana Mix 4 x 400m jest nową konkurencją, pojawiła się już na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Doha jak również jest w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Udany start na Mistrzostwach Polski zanotował junior „Czwórki”, Michał Wróbel, który w finale biegu na 400m zajął czwarte miejsce.
Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów były ostatnim startem w sezonie halowym podopiecznych trenerki Iwony Krupy. Obfitował on w wiele sukcesów w postaci medali i rekordów życiowych.
Udział w zawodach był sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Żory.