Piątek, 29 marca 2024 r.  Imieniny: Cyryla, Wiktoryna

Drużyna U11 Żorskiej Akademii Koszykówki wygrała Turniej o Puchar Miasta Ognia

16.05.2018

W miniony weekend na parkietach hali przy Zespole Szkół Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Żorach odbył się pierwszy turniej koszykówki chłopców rocznika 2007 i młodszych – Turniej O Puchar Miasta Ognia.

Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn ŻAK Żory, BK Snakes Ostrava, BK Opava, UKS 27 Katowice, MKS Otmuchów oraz druga drużyna ŻAK Żory. Turniej stał na bardzo wysokim sportowym poziomie. Drużyny czeskie to czołowe zespoły w swoim kraju, ŻAK i UKS 27 to finaliści mistrzostw Śląska, natomiast MKS Otmuchów to najlepsza drużyna Opolszczyzny.

Drużyny w czasie turnieju miały okazję wziąć udział w niesamowitym i jedynym takim na świecie Święcie Ogniowym oraz korzystać z atrakcji Miasteczka Westernowego TwinPigs - gdzie wszystkie drużyny nocowały i jadły posiłki.

Po fazie grupowej, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym, w finale zameldowały się pierwsza drużyna ŻAK Żory, z kompletem zwycięstw, oraz BK Opava - 4 zwycięstwa i jedna porażka (minimalna 3 punktami z gospodarzami).

ŻAK Żory II – BK Snakes Ostrava 13:49

W meczu o 5 miejsce pomiędzy ŻAK Żory II a UKS 27 Katowice osłabiona drobnymi urazami drużyna z Katowice ulega drugiej drużynie z Żor 46:28. Mecz o 3 miejsce pomiędzy BK Snakes Ostrava a MKS Otmuchów wygrywa drużyna z Czech 58:42.

W finale spotkały się najlepsze drużyny w przekroju całego turnieju, a wynik pierwszego meczu był zapowiedzią zaciętej walki. Jednak w finale drużyna gospodarzy od pierwszych minut narzuciła swój styl gry i gdy w pierwszej kwarcie prowadzi już ponad 10 punktami, goście się odbudowują i kończą ten fragment z 3 punktowym deficytem 18:15. Jednak od drugiej kwarty ŻAK przejmuje kontrolę nad meczem bardzo dobrze broniąc i skutecznie atakując, powiększa przewagę po 3 kwartach do wyniku 56:28. Ostatnia kwarta meczu to możliwość gry wszystkich zawodników i spokojne zwycięstwo. Mecz o 1 miejsce wygrywa ŻAK Żory 63:50.