Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 20 października 2019 r.  Imieniny: Ireny, Jana
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Dr Adam Mokrysz wyróżniony za ekspansję Mokate na rynkach afrykańskich

Prezes Grupy Mokate dr Adam Mokrysz otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Polish African Business Achievement Awards”, przyznawane przez Polsko-Afrykańską Izbę Przemysłowo-Handlową. W gronie laureatów znaleźli się liderzy pięciu największych polskich firm działających na Czarnym Lądzie, a także czołowi przedsiębiorcy z Afryki.

zdj. Janusz Pilszak

Nagrody wręczono 11 czerwca 2019 r., podczas odbywającego się w Warszawie Forum Polsko-Afrykańskiego. W tegorocznych obradach uczestniczyli przedstawiciele takich krajów, jak: Algieria, Angola, Republika Kongo, Egipt, Libia, Maroko, Nigeria, Senegal, RPA i Tunezja.

Dr Adam Mokrysz jest jednym z najbardziej doświadczonych pionierów budowania relacji biznesowych i eksportowych na linii Polska i Europa – Afryka. Od ponad 20 lat rozwija międzynarodową pozycję Mokate. Z tej wieloletniej perspektywy komentuje obecną sytuację i potrzeby w obszarze działań eksportowych polskich przedsiębiorstw na zagranicznych, w tym także afrykańskich rynkach:
„Stałe wdrażanie rozwiązań systemowych ułatwiających zagraniczną ekspansję, budowanie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej, w tym na kontynencie afrykańskim, oraz zacieśnienie współpracy między biznesem, administracją i organizacjami branżowymi – to największe wyzwania stojące przed polskim eksportem. Wśród rodzimych firm, które przecierają międzynarodowe szlaki, jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych. Jako producent m. in. kawy i herbaty, jesteśmy obecni w 73 krajach” – powiedział dr Adam Mokrysz. „W listopadzie 2018 r. powołaliśmy nową spółkę w RPA – Mokate International SA z siedzibą w Johannesburgu. Firma jest odpowiedzialna za rozwój biznesu nie tylko w RPA, ale również w innych krajach tego regionu, wchodzących w skład Południowoafrykańskiej Unii Celnej SACU, m. in. w Botswanie i Namibii. Jest to dla nas region bardzo dobrze znany i niezwykle atrakcyjny ze względu na rosnącą popularność napojów kawowych i dynamicznie rozwijającą się ofertę. Opracowaliśmy indywidualne portfolio produktów dedykowane tamtejszym konsumentom, zgodnie z ich oczekiwaniami i preferencjami smakowymi. Wiemy już po pierwszych etapach wdrożenia oferty, że nasze produkty są tam bardzo wysoko oceniane” – dodaje Prezes Grupy Mokate.

NOTKA BIOGRAFICZNA
Dr Adam Mokrysz, prezes Grupy Mokate – odpowiada za rozwój nowych kierunków biznesowych.
Tworzy strategię i tożsamość międzynarodową firmy. Z pasją prowadzi działania mające na celu
dalszą ekspansję marki Mokate na całym świecie. Sukcesor i lider rodzinnego biznesu. Od ponad 20
lat intensywnie pracuje nad jego dynamicznym rozwojem. Zdywersyfikował biznes Grupy Mokate,
stawiając na rozwój eksportu. Wprowadził Mokate do międzynarodowej czołówki polskich
eksporterów rynku spożywczego. Przewodzi międzynarodowemu zespołowi najlepszych specjalistów
i menadżerów w branży FMCG, budując globalny rozwój firmy.

REAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"