Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 06 grudnia 2021 r.  Imieniny: Emiliana, Mikołaja

Dłuższy termin na zawiadomienie o nabyciu pojazdu i rejestrację pojazdu używanego

07.07.2021
Dłuższy termin na zawiadomienie o nabyciu pojazdu i rejestrację pojazdu używanego

1 lipca wydłużony został termin na zawiadomienie starosty (w przypadku Żor – Prezydenta Miasta) o zbyciu lub nabyciu pojazdu oraz na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Obecnie wynosi on 60 dni. Przepis obowiązuje do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu pandemii z powodu COVID-19.

Za niedotrzymanie terminu grozi kara administracyjna w wysokości od 200 zł do 1000 zł, która nakładana jest w takiej samej wysokości na wszystkich właścicieli pojazdu.

Zgłoszenie nabycia lub zbycie pojazdu możliwe jest na trzy sposoby: elektronicznie, listownie osobiście w Urzędzie Miasta (do wniosku należy dołączyć kopię umowy lub faktury VAT).

Z możliwości elektronicznej mogą skorzystać osoby posiadające profil zaufany, poprzez stronę www.gov.pl. Wystarczy, że wypełnią właściwy formularz, dołączając do niego skan umowy lub faktury VAT.

Źródło: UMAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"