Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 19 marca 2018 r.  Imieniny: Bogdana, Józefa

Czesław Gałużny: Czułe podróże. StrefArt i KSSE S.A. zapraszają na wernisaż i spotkanie z autorem

10.07.2017

W jednej z licznych publikacji na temat twórczości artysty, określa się go mianem ostatniego romantyka współczesnego malarstwa polskiego: "Gałużny od początku swej drogi porusza się w sposób na wskroś romantyczny. Czyli nie kroczy, nie wspina się, nie podskakuje, a płynie i frunie nieoczywistym kolorem, zaskakującym konturem, dziwną halucynacją, jakby spoza obrazu płynącą aurą."

Galeria StrefArt i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zapraszają na wernisaż wystawy "Czułe podróże" oraz spotkanie z autorem.

Czesław Gałużny – to jeden z najwybitniejszych polskich pastelistów, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, uprawiający malarstwo, rysunek i rzeźbę. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany – m. in. w 2013 roku, na IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu – jako jeden z laureatów – Medalem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Odznaczony został również Odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wernisaż odbędzie się 13 lipca, w Willi Haeringa w Żorach przy ul. Muzealnej 1 – siedzibie KSSE Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej,  początek: godz. 18.00. Wystawa potrwa do 31 sierpnia. jc

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel. 32 43 46 130, 510 522 014  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"