Niedziela, 05 maja 2024 r.  Imieniny: Ireny, Waldemara

Brązowy debiut żorskiego karateki

10.10.2012

W sobotę 6 października odbył się w Sieradzu Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza - nie bez udziału klubu Shogun Żory.

W turnieju udział wzięło ponad 200 zawodników z Polski, Czech, Rosji i Estonii. W barwach Klubu Karate Kyokushin „Shogun” Żory debiutowali w kumite (walka pełno-kontaktowa) w kategorii open młodzieżowców (18 - 21 lat) Roland Żurawski i Kamil Salamon (obaj ze stopniem 6 kyu). Roland Żurawski niestety odpadł w pierwszej rundzie turnieju. W walce o finał, Kamil Salamon musiał uznać wyższość utytułowanego zawodnika z Rosji sensei (1 dan) Romana Wiesiełowskiego i ostatecznie wywalczył brązowy medal .

Jest to kolejny sukces sportowy zawodników „Shoguna” w tym roku. Przypomnijmy, że w czerwcu, na "Grand Prix Europy Dzieci i Młodzieży o Tytuł Walecznego Lwa" w Katowicach żorzanie zdobyli dwa trzecie i dwa drugie miejsca, zaś w kwietniu w Krakowie Bartosz Cębrzyna wywalczył tytuł akademickiego wicemistrza Polski. Tekst i zdj.: Shogun Żory