Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 18 lipca 2018 r.  Imieniny: Kamila, Szymona

Biblioteka w Żorach zaprasza szesnastolatków i starszych na warsztaty w zakresie nowych technologii

19.07.2017

Warsztaty są bezpłatne. Lliczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez profesjonalistów.
 

"Od czytelnika do startupowca" - zapraszamy młodzież i dorosłych (16+) do udziału w naszym najnowszym projekcie, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, program Partnerstwo dla książki. Projekt przewiduje szereg warsztatów w obszarze nowych technologii, takich jak modelowanie 3D, animacja poklatkowa, nagrywanie i obróbka filmów, design thinking, grywalizacja. Naszym partnerem w projekcie jest Hackerspace Silesia. Pytania i zgłoszenia w tym temacie należy kierować pod numerem telefonu: 32 43 44 584 wew. 26 lub mailem: marketing@mbpzory.pl.

Opisy warsztatów:

Grywalizacja (projektowanie gier). Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest Twoja ulubiona gra i dlaczego nie możesz się od niej oderwać? Nieistotne, czy jest to gra komputerowa, planszowa czy inna. Dobrze zaprojektowane gry mają w sobie coś, co sprawia, że chętnie do nich wracamy i spędzamy z nimi długie godziny, wykonując czasem absurdalne i oderwane od życia czynności. Na warsztatach nauczysz się jak zaprojektować grę, która być może będzie kluczem do Twojego przyszłego sukcesu. Prowadzenie: Jakub Cikała, doktorant na ASP w Katowicach. W obszarach artystycznych zajmuje się szeroko pojętą grafiką intermedialną. Jego prace wielokrotnie były pokazywane w Polsce i za granicą. Obszary projektowania graficznego realizuje poprzez prace nad systemami informacji wizualnej. Od 2010 jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Gier, a od 2014 roku pracuje w niezależnym studiu Sleepless Clinic, projektując mechanikę i tworząc grafikę do gier.
Termin: zajęcia jednorazowe dla dwóch różnych grup: Grupa I: 4.11. godz. 9:00, Grupa II: 18.11. godz. 9:00, czas trwania: ok. 5h.

Design Thinking – czyli o tym, co zrobić zanim zacznie się robić. Warsztaty będą poświęcone metodyce design thinking - czyli narzędziu do myślenia projektowego. Choć każdy z nas wie na pewno jak myśli się projektowo, warto się w tym myśleniu ćwiczyć, rozwijając przy tym swoją kreatywność. Na pewno nikt nie wyjdzie z niego znudzony - oprócz szczypty teorii, będzie mnóstwo ćwiczeń i konkretnych przykładów, jak z design thinking, a przynajmniej jego elementów, korzystać na co dzień. Prowadzenie: Hackerspace Silesia – społeczność kreatywnych ludzi z różnych obszarów zainteresowań, związanych z technologiami – należą do niego zarówno programiści, majsterkowicze, realizatorzy projektów, jak i entuzjaści zmieniania świata za pomocą nowych technologii. Na swoim koncie mają organizację hakatonów, warsztatów edukacyjnych, czy uczestnictwo w imprezach promujących IT. Termin: zajęcia jednorazowe: 24.08., godz. 16:00, czas trwania: ok. 3h.

Warsztaty filmowe – zajęcia filmowania od podstaw przy użyciu zarówno amatorskich jak i profesjonalnych kamer oraz sztuka obróbki i montażu krótkich form filmowych. Prowadzenie: Patryk Gerc, właściciel studia filmowego Movie Master. Od najmłodszych lat jego pasją było filmowanie otaczającego świata, co później przerodziło się w sposób na życie. Autor m.in. krótkiego filmu „Zabijam po cichu” w ramach kampanii społecznościowej „Nie dla czadu”, który uczula społeczeństwo na pewne niebezpieczeństwa czyhające na nas we własnym domu. Termin: pierwsze zajęcia: 9.08., o godz. 16:00, czas trwania: ok. 2h (zajęcia będą cykliczne, kolejny termin zostanie ustalony podczas pierwszych zajęć).

Warsztaty animacji poklatkowej – animacja poklatkowa, to animacja tworzona za pomocą zdjęć, które zestawione razem, składają się na film. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty – zmienia położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów. Prowadzenie: Jakub Cikała.
Termin: pierwsze zajęcia 7.11., godz. 17:00, czas trwania: ok. 3h (zajęcia będą cykliczne, kolejny termin zostanie ustalony podczas pierwszych zajęć).

Warsztaty modelowania i druku 3D – uczestnicy zapoznają się z podstawowymi narzędziami i funkcjami programu Blender. Warsztaty rozpoczną się od nauki rysowania i modyfikowania prostych brył trójwymiarowych. Następnie kursanci poznają możliwości wizualizacji wyników swojej pracy w postaci utworzonej animacji, w tym celu nauczą się tworzyć proste materiały. Na kolejnych zajęciach zaprezentowane zostaną przydatne narzędzia usprawniające edycję obiektów 3D oraz dodatki rozszerzające możliwości programu. Przedstawione zostaną również bezpłatne źródła obiektów oraz materiałów (tekstur). Jednym z końcowych etapów warsztatów będzie zapoznanie się z narzędziami usprawniającymi przygotowanie projektu do druku 3D oraz dodatki ułatwiające tworzenie obiektów architektonicznych. Ostatnim etapem warsztatów będzie zaprojektowanie biblioteki swoich marzeń i przygotowanie jej do druku. Najciekawsze projekty zostaną wydrukowane. Prowadzenie: dr Jan Juszczyk, pracownik Politechniki Śląskiej w Katedrze Informatyki i Aparatury Medycznej. Termin: pierwsze zajęcia: 4.09., godz. 17:00 (zajęcia będą cykliczne, kolejny termin zostanie ustalony podczas pierwszych zajęć).

UWAGA: W listopadzie zaplanowano także lokalny TechCrunch – konferencję z prezentacjami dotyczącymi innowacyjnych biznesów opartych na nowoczesnych technologiach, z udziałem uczestników warsztatów, przedsiębiorców i przedstawicieli uczelni wyższych. O dokładnym terminie powiadomimy w osobnej informacji.

Info. MBP

http://www.mbpzory.pl/n,od-czytelnika-do-startupowca

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"