Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 24 września 2020 r.  Imieniny: Gerarda, Teodora

Biblioteka w nowej siedzibie. Na otwarciu same gwiazdy

25.08.2020

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ottona Sterna rozpoczyna działalność w nowej siedzibie – zrewitalizowanym budynku dawnego młyna przy ul. Rybnickiej.

Dyrektor i pracownicy Biblioteki zapraszają na otwarcie i wydarzenia towarzyszące w dniach 12. i 13 września. Weekend otwarcia pełen będzie wyjątkowych spotkań, niepowtarzalnych dyskusji, różnorodnych zajęć i niespodzianek. Wśród pisarzy swój udział zapowiedzieli Sylwia Chutnik, Katarzyna Kubisiowska, Mikołaj Łoziński, Andrzej Franaszek. Będzie można posłuchać dyskusji m.in. „trzech tenorów literaturoznawstwa”, profesorów Czaplińskiego, Koziołka i Sławka. Młodsi czytelnicy będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania z autorami takich książek jak „Mania Skłodowska” (Jakub Skwosz), „Proszę mnie przytulić” (Przemysław Wechterowicz) czy „Tiramisu z truskawkami” (Joanna Jagiełło).

Uroczyste otwarcie z udziałem władz miasta i zaproszonych gości nastąpi w południe w sobotę. Całość zakończy w niedzielę wieczorem wyjątkowy koncert: „Z nadzieją przez życie”, Alony Szostak, nagradzanej aktorki Teatru Rozrywki w Chorzowie i Teatru Polskiego w Poznaniu, która w czterech językach zaśpiewa piosenki o miłości, samotności, spełnieniu, tęsknocie i nadziei.

Źródło: MBP

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"