Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana

Bezpieczeństwo plików na telefonach

11.10.2018
Bezpieczeństwo plików na telefonach

Telefony komórkowe spełniają dla nas coraz to nowsze funkcje. Notatnik, książka telefoniczna czy album ze zdjęciami to tylko nieliczne i może się wydawać niewinne możliwości jakie dają nam te urządzenia. Tak naprawdę bardzo często zapisujemy wszystko w telefonie i nawet nie zastanawiamy się na tym, jak bardzo jest to bezpieczne. Bardzo podobnie jest z informacjami, które przechowujemy na laptopie. Ludzie przechowują na nim ważne dokumenty, adresy, telefony czy wrażliwe dane. Należy mieć na uwadze, że wystarczy dostęp do Internetu, by te dane mogły dostać się w niepowołane ręce.

Jak zabezpieczyć się przed oszustwem w Internecie?


 

Posiadanie bardzo wielu plików nie tylko na telefonie, ale również na laptopie stwarza pewne niebezpieczeństwo. Koniecznie należy mieć na uwadze, że w pewnym momencie mogą zostać one podstępnie skasowane lub stracone. Dlatego tak duże znaczenie ma świadomość ryzyka jakie ponosimy. Na przestrzeni ostatnich lat coraz częstszą formą zabezpieczenia się przed niechcianymi skutkami kradzieży danych są ubezpieczenia urządzeń przenośnych. Jedną z ofert można znaleźć na tej stronie: https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance. Dlaczego ubezpieczenia stały się tak popularne? Bardzo duży wachlarz zastosowań oraz niska cena to z pewnością kilka atutów tego rozwiązania.


 

Programy antywirusowe, kopie zapasowe, dyski przenośne – czy to wystarczy?


 

Czasami wydaje nam się, że przed utratą danych uchronią nas dyski przenośne, gdyż to właśnie one posiadają bardzo dużo wolnego miejsca, które z powodzeniem będzie mogło być przeznaczone na zapasy. Bardzo częstym zabezpieczeniem jest również instalacja popularnych programów antywirusowych. Hakerzy jednak potrafią skutecznie zmodyfikować wirusy i niepostrzeżenie włamać się na nasze urządzenia zarażając przy tym przenośny dysk. W dobie mobilnego Internetu, szybkich płatności i coraz bardziej niewiarygodnych nowinek technologicznych nasze dane narażone są na kradzież jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Nawet dobrze zabezpieczony laptop i tak może paść ofiarą kradzieży i wtedy stracimy dosłownie wszystko. W przypadku osób, którym ten sprzęt jest niezbędny do wykonywania pracy właściwie nie tylko zostają z niczym ale również narażone są na poważne konsekwencje finansowe.  Złamanie szyfrowania w naszych urządzeniach dla specjalistów nie stanowi żadnego wyzwania.Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"