Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 20 maja 2018 r.  Imieniny: Aleksandra

Baw się razem z Muzeum na Przystanku Żory :)

11.08.2017
Baw się razem z Muzeum na Przystanku Żory :)

Przygotowaliśmy dla Was program na wesoło.

Zapraszamy do wyruszenia w pierwszą podróż z PRZYSTANKU ŻORY.

MUZEALNY POCIĄG DLA DOROSŁYCH wolno wyruszy 11 sierpnia o godzinie 20:30.

Uprzejmie zawiadamia się podróżnych, którzy wyruszą w drogę, że na dworcu wziąć będzie można udział w happeningu strajkowym. Władze kolei proszą o wypełnienie żółtych karteczek i naklejenie ich w drodze protestu na trzy nagie manekiny. Protest przebiegać będzie pod hasłem: „Kim jestem?” (Żorzaninem, Ślązakiem, Polakiem, a może Obywatelem świata).

W podróży przewiduje się atrakcje:

• 20:30 – obsługa pociągu – Lucjan Buchalik, Jacek Struczyk, Tomasz Górecki – zaprasza na seans spirytystyczny pod tytułem „Historia jednego obiektu, czyli najciekawszy ekspo-nat podróżniczy”. Obsługa zaprezentuje wyjątkowy obiekt muzealny, na co dzień nie po-kazywany publiczności. Przedmiot jest tajemniczy i intrygujący, i oczywiście związany z historią Żor. Forma opowieści będzie lekka i swobodna, a obsługa, jak to zwykle, będzie przekomarzać się i dowcipkować.

• 20:50 – kierownik pociągu – Jacek Struczyk – zatrzyma pociąg na stacji „Pocztówki z po-dróży”. Opowie interesująco i na temat o żorskich pocztówkach. Jakie, kiedy i gdzie Żo-rzanie słali, jakie otrzymywali i co sami pisali…

• 21:40 (a może wcześniej) – konduktor – Tomasz Górecki – zapyta o bilety podczas „Gry o fotel burmistrza”. Planowane są rozgrywki polityczne (i nie tylko) w drodze na szczyt. Do udziału w grze konduktor zaprosi wszystkich, którzy znają choć trochę historię Żor i są uczestnikami współczesnego życia politycznego. Służby Ochrony Kolei donoszą, że nie będzie lekko, ale za to wesoło.
Wymagania stawiane pasażerom przez obsługę pociągu: POCZUCIE HUMORU i TOŻSAMOŚCI.

Zapraszamy do wyruszenia w drugą podróż z PRZYSTANKU ŻORY.

MUZEALNY POCIĄG DLA DZIECI żwawo wyruszy 12 sierpnia o godzinie 13:00.

Obsługa pociągu – Anna Flaga, Tatiana Hojczyk – zaprasza na przejażdżkę bez trzymanki i rodzi-ców. Pociąg wyruszy w ekstremalną „Misję Żory”. W podróży przewiduje się liczne awarie, na-pady, zderzenia i pomyłki. Podczas jazdy grać będzie trzeba o wszystko, a uzbrojenie stanowić będą jedynie umiejętności, wiedza i spostrzegawczość.

Uwaga! Jazda bez zgody rodziców brana jest pod uwagę. Na gapę można jechać pod warunkiem chęci. Ważne dla rodziców – gry i zabawy oparte są o zbiory muzealne i nie wymagają cenzury. Władze kolei dziękują Żorskiemu Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowemu za zgodę na wyko-rzystanie koncepcji gry. Wymagania stawiane pasażerom przez obsługę pociągu: SPRAWNOŚĆ UMYSŁOWA I REFLEKS.

Info. MuzeumAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"