Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 19 października 2021 r.  Imieniny: Jana, Pawła, Piotra

Bądźcie czujni, na osiedlach grasują włamywacze

24.09.2021
Bądźcie czujni, na osiedlach grasują włamywacze

Tylko w ciągu dwóch dni przestępcy splądrowali dwa mieszkania, zrabowali biżuterię i pieniądze. 

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek, przed południem na os. 700-lecia. Włamywacz dostał się do mieszkania, gdy właścicielka poszła do pracy. Nie wiadomo, o której godzinie doszło do przestępstwa, ale gdy córka pokrzywdzonej wróciła ze szkoły, zauważyła, że ktoś uszkodził wkładkę w drzwiach i splądrował mieszkanie, zabierając z sobą biżuterię.

Następnego dnia ktoś włamał się do mieszkania na os. Powstańców Śląskich. Podczas nieobecności właściciela, pomiędzy 6.30 a 17.30, podobnie jak na "700-leciu" uszkodził zamek w drzwiach i dostał się do środka. Tam także przeszukał meble i zbiegł z pieniędzmi, kradnąc też markowe słuchawki.

W ostatnich dniach nie tylko mieszkania pojawiły się na celowniku włamywaczy: kilka dni temu, na os. Księcia Władysława z wnętrza zamkniętego samochodu ciężarowego ukradli narzędzia i radio.

W myśl kampanii „Nie reagujesz, akceptujesz!” w przypadku pojawienia się podejrzanie zachowujących się osób w najbliższej okolicy lub w sytuacji, gdy słyszymy niepokojące odgłosy u sąsiada powinniśmy zadzwonić pod numer 112.

Źródło: KMP

 

 

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"