Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Łucji, Otylii

Bądź czujny! W mieście grasują włamywacze

08.01.2018
Bądź czujny! W mieście grasują włamywacze

W ostatni weekend w mieście pojawili się amatorzy cudzego mienia, którzy włamali się do czterech domów. Zaatakowali w Rowniu i Rogoźnej, a ich łupem padły pieniądze, sprzęt komputerowy i biżuteria. Policjanci apelują o czujność.

Do dwóch włamań w Rogoźnej doszło między piątkiem a niedzielą. Właściciele domów przebywali na wyjazdach, kiedy to na ich posesje zawitali włamywacze. Do środka dostali się przez okna tarasowe - ukradli pieniądze, laptopa oraz biżuterię.

Kolejne włamania miały miejsce w sobotę. Tym razem przestępcy działali podobnie. Gdy właściciele wyszli z domów, pojawili się w nich nieproszeni goście. Przestępcy ukradli pieniądze i biżuterię, a pokrzywdzeni stracili ponad 10 000 złotych.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność. Kiedy w bliskiej okolicy pojawią się obce osoby czy nieznane pojazdy, zwróćcie na nie uwagę. Zadzwońcie na numer alarmowy, a co najważniejsze spróbujcie zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Warto zapisać numery rejestracyjne, markę i kolor pojazdu.

Właścicielom domów stróże prawa radzą z kolei zadbać o pozostawione mienie – wartościowe przedmioty ukryć, a pieniądze najlepiej wpłacić na konto. Można też poprosić znajomych o doglądanie domu i rozważyć zakup systemów antywłamaniowych. info: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"