Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 06 grudnia 2021 r.  Imieniny: Emiliana, Mikołaja

Babka uderzyła autem w inny samochód i poszła do domu

07.07.2021
Babka uderzyła autem w inny samochód i poszła do domu

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie szkody odpowie 66-letnia mieszkanka Żor, którą wczoraj na gorącym uczynku przyłapali przypadkowi świadkowie. Kobieta podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w inny zaparkowany pojazd. Kiedy wszyscy oczekiwali na przyjazd policyjnego patrolu 66-latka poszła do domu…

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Jarzębinowej około godziny 19.50. Jak ustalili policjanci kobieta ruszyła z parkingu samochodem i kiedy cofała uderzyła w inny pojazd, w którym przebywała pasażerka. Według relacji świadków kierująca 66-latka wcale nie zamierzała wyjść z samochodu i próbowała odjechać, dlatego też udaremnili jej plan, wyciągając ze stacyjki kluczyki.

W międzyczasie ze sklepu wyszedł właściciel uszkodzonego samochodu i zaczął rozmawiać z 66-latką, wówczas to wyczuł od niej silną woń alkoholu. Gdy powiadomił policjantów i oczekiwał na ich przyjazd wraz ze świadkami ta odwróciła się i poszła do domu.

Policjanci ustalili adres zamieszkania kobiety i zapukali do jej drzwi. Następnie potwierdzili, że faktycznie prowadziła samochód i doprowadziła do uszkodzenia innego. Poddali 66-latkę badaniu alkomatem, który wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia powtórnego badania od kobiety została pobrana krew. Policjanci ustalili także, że już wcześniej wobec 66-latki żorski sąd wydał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do marca 2024 roku.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2021 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"