Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Piątek, 10 lipca 2020 r.  Imieniny: Filipa, Olafa
TekStylowo - sklep z odzieżą używaną

Nie klikajcie w fałszywe linki! Kolejna osoba oszukana

21.11.2019
Nie klikajcie w fałszywe linki! Kolejna osoba oszukana

Ponad 400 dolarów stracił mieszkaniec Żor, który kliknął w fałszywy link wysłany sms-em. Mężczyzna otrzymał wiadomość o wszczęciu postępowania komorniczego. Choć zaległość miała wynosić niespełna 6 złotych, to stracił dużo więcej.

Wczoraj do komendy w Żorach zgłosił się 43-letni mieszkaniec naszego miasta, który został oszukany metodą "na fałszywy link". Tego samego dnia otrzymał sms, z której wynikało, że komornik wszczął wobec niego postępowanie. Czytając wiadomość, dowiedział się, że zaległość na jego koncie wynosi 5,71 złotych i aby uregulować dług powinien jak najszybciej kwotę spłacić.

Do sms-a dołączony był link kierujący na stronę płatności. Z uwagi na to, że kwota była niewielka 43-latek postanowił od razu zapłacić. Postępując krok po kroku, jak w przypadku zwykłej płatności internetowej wykonał przelew tyle, że nie na kilka złotych, a 400 dolarów!

To kolejny przypadek, który powinien być przestrogą dla wielu osób, które bezmyślnie klikają w nadesłane sms-em, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej linki. Niestety sposób w jaki został okradziony 43-letni mieszkaniec Żor w ostatnim czasie jest niezwykle popularny wśród oszutów, którzy bazują na łatwowierności odbiorców tego typu wiadomości.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"