Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 20 lutego 2020 r.  Imieniny: Leona, Ludomira
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Oszukała i okradła, podała się za pracownika MOPS-u

29.08.2019
Oszukała i okradła, podała się za pracownika MOPS-u

1700 złotych padło łupem oszustki, która podała się za pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i okradła emerytkę z Żor. Kobieta twierdziła, że przyszła do 83-latki w zastępstwie za jej poprzednią opiekunkę. Podstępem, oferując pomoc starszej pani, wykradła jej pieniądze.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 83-letnia mieszkanka osiedla Księcia Władysława, która został okradziona przez nieznaną jej kobietę. Jak poinformowała policjantów kilka dni wcześniej do jej mieszkania zapukała osoba podająca się za pracownika MOPS-u i oświadczyła, że przyszła w zastępstwie za poprzednią opiekunkę.

Oszustka najpierw obiecała 83-latce wypłatę dodatkowych środków, w związku z czym poprosiła o książeczkę mieszkaniową i rachunki za gaz oraz prąd. Sporządziła rzekomo niezbędną dokumentację po czym zaproponowała podopiecznej, że... zajmie się jej plecami.

Kiedy starsza pani posłusznie przyjęła pozycję leżącą, ta wykradła jej saszetkę z pieniędzmi, a potem zwyczajnie zniknęła.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznanymi nam osobami. Zwracają się też z prośbą do osób, w których gronie najbliższych znajdują się starsze osoby, zwłaszcza samotnie zamieszkujące. Porozmawiajmy z nimi i ostrzeżmy przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów, gdyż ci stosują co raz to nowsze metody by okraść innych.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"