Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 11 grudnia 2019 r.  Imieniny: Damazego, Daniela
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Na podwójnym gazie, w dodatku bez okularów i aparatu słuchowego

15.07.2019
Na podwójnym gazie, w dodatku bez okularów i aparatu słuchowego

W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych pijanych kierowców. Jeden z nich wyjechał na drogę samochodem pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, drugi... bez okularów i aparatu słuchowego, chociaż bez nich nie powinien był siadać za kółkiem. Obaj wkrótce staną przed sądem i słono zapłacą za swoje przewinienia.

Pierwszy z kierowców w ręce policjantów wpadł w piątek, w środku nocy w rejonie osiedla Gwarków. 26-letni rybniczanin nie dość, że jechał pijany, to dodatkowo złamał obowiązujący go, prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad sześć dziesiątych promila w wydychanym powietrzu. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę na podwójnym gazie, ale i za niezastosowanie się do wyroku.

Drugi z mężczyzn, mieszkaniec Rybnika, do kontoli drogowej został zatrzymany na ulicy Boguszowickiej, w niedzielę. Przed 11.00 jechał fordem, gdy na drodze stanęli mu policjanci. Miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu i nie miał okularów i aparatu słuchowego - 46-letniego kierowcę obowiązują ograniczenia w korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi w postaci wymaganej korekty wzroku i słuchu. Dla wyjaśnienia przypominamy, że niestosowanie się do zaleceń oznaczonych specjalnymi kodami, które można znaleźć w załączniku do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2 sierpnia 2012 roku, w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowca może zostać ukarany mandatem i punktami karnymi.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"