Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 20 października 2019 r.  Imieniny: Ireny, Jana
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Chciał skoczyć z dachu, policjanci odwiedli go od samobójstwa

02.07.2019
Chciał skoczyć z dachu, policjanci odwiedli go od samobójstwa

Dramatyczne chwile rozegrały się wczoraj na dachu bloku na osiedlu Pawlikowskiego. 36-latek, siedząc na wysokości nie pozwalał się do siebie zbliżyć i groził, że za chwilę skoczy. Dzięki błyskawicznej reakcji służb i umiejętnie poprowadzonej rozmowie, policjatom udało się przekonać go, że nie warto i dobrowolnego zejścia z dachu.

Wczoraj przed 18.00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który stoi na krawędzi dachu i zamierza targnąć się na swoje życie. Błyskawicznie na miejsce skierował patrol i zaalarmował straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Mundurowi, którzy na osiedle dotarli pierwsi natychmiast zlokalizowali mężczyznę i ruszyli mu z pomocą, a przy włazie na dach zastali młodą kobietę, która podtrzymywała kontakt z desperatem do czasu ich przybycia.

Policjanci z niezwykłą ostrożnością ruszyli z pomocą mężczyźnie i choć nie pozwolił im się zbliżyć, wkrótce zdobyli jego zaufanie. Podczas spokojnej i życzliwej rozmowy, okazując zrozumienie dla jego problemów, zdołali przekonać go, aby porzucił samobójcze myśli. Ich wysiłek, opanowanie i profesjonalnie poprowadzona rozmowa w końcu zaowocowały sukcesem i 36-latek zdecydował się dobrowolnie zejść na dół. Zanim mężczyzna stanął na ziemi zdążył przeprosić stróżów prawa za swoje zachowanie. Później zajał się nim zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował go do szpitala.

Wczorajsza interwencja to jedna z tych, gdy policjanci zmuszeni są podejmować czynności służbowe w ekstremalnych warunkach. Tylko opanowanie, spokój, zrozumienie dla ludzkich problemów, umiejętność odpowiedniego poprowadzenia rozmowy, zimna krew stają się ich sprzymierzeńcami, podczas, gdy czas w przeciwieństwie działa na niekorzyść. Można śmiało powiedzieć, że niejednokrotnie w takich sytuacjach życie ludzkie leży w ich rękach...

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"