Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 20 lutego 2020 r.  Imieniny: Leona, Ludomira
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Pobili ochroniarza, który próbował udaremnić kradzież

06.05.2019
Pobili ochroniarza, który próbował udaremnić kradzież

Za kradzież rozbójniczą, zagrożoną karą 10 lat pobytu w więzieniu odpowie dwóch mieszkańców Mszany, którzy w ubiegłym tygodniu pobili ochroniarza w żorskim centrum handlowym. Najpierw ukradli warty ponad 1 200 zł system monitoringu, a potem próbowali uciec przed przyjazdem patrolu. Usłyszeli już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.

37-letni mieszkaniec Mszany i o 10 lat młodszy od niego wspólnik od kilku dni zobowiązani są do dwukrotnego stawiennictwa w ciągu tygodnia w wodzisławskiej komendzie, a także do informowania organów ścigania o każdej zmianie miejsca pobytu. Tak postanowił prokurator, który po zapoznaniu się z aktami sprawy i przesłuchaniu mężczyzn objął ich policyjnym dozorem.

W ubiegłym tygodniu 37- i 27-latek przyjechali do Żor i z centrum handlowego ukradli cyfrowy, bezprzewodowy system monitoringu. Nie płacąc za warty ponad 1 200 złotych sprzęt usiłowali opuścić sklep. Niestety plany pokrzyżował im czujny ochroniarz, który zauważył złodziei i stanął im na drodze. Ci jednak z zamiarem jak najszybszego opuszczenia sklepu zaatakowali go. Sprawcy kradzieży rozbójniczej bili mężczyznę po całym ciele i odpychali, gdy stawał im na drodze. Ostatecznie zostali zatrzymani i umieszczeni policyjnym areszcie.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"