Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Wiktora

Blik, blik. Kolejna ofiara oszustwa

06.03.2019
Blik, blik. Kolejna ofiara oszustwa

Poprosił o przesłanie kodu blik,  podając się za kuzynkę pokrzywdzonego i wyłudził tysiąc złotych. 20-latek nie podejrzewał, że rozmawia z oszustem i zgodził się na pożyczkę. Zorientował się dopiero wtedy gdy przestępca po raz drugi wysłał do niego wiadomość z prośbą o kolejny kod.

Na Policję w Żorach zgłosił się 20-letni mężczyzna. Poinformował, że właśnie został oszukany metodą na blika. Wyjaśnił, że za pośrednictwem popularnego komunikatora skontaktowała się z nim rzekoma kuzynka. Twierdząc, że musi dokonać szybkiej płatności przez internet, poprosiła o przesłanie kodu blik. Niczego nie podejrzewając 20-latek okazał pomocną dłoń i przesłał jej wygenerowany kod. Gdy transakcja została sfinalizowana oszust odezwał się jeszcze raz.

Wówczas to dopiero 20-latek skontaktował się z krewną i zorientował się, że nie zwracała się ona z prośbą o pieniądze. Jak się okazało, ktoś włamał się na jej konto i podszywając się pod nią korespondował z pokrzywdzonym.

Policjanci apelują: jeśli ktoś bliski napisze do Was wiadomość z prośbą o pieniądze, najpierw sprawdźcie, czy to faktycznie prawdziwy krewny. red.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"