Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Wiktora

Kilkanaście prób wyłudzenia pieniędzy w Żorach. Strzeżcie się oszustów

27.02.2019
Kilkanaście prób wyłudzenia pieniędzy w Żorach. Strzeżcie się oszustów

Scenariusz za każdym razem był taki sam, w słuchawce słyszeli głos zapłakanej kobiety i prośbę o przekazanie pieniędzy. Twierdziła, że spowodowała wypadek i jeśli nie zdobędzie gotówki trafi do aresztu. Na szczęście kilkunastu mieszkańców Żor nie dało się oszukać i o próbie oszustwa zaalarmowało policję.

Tylko w ciągu trzech godzin oszuści próbowali oszukać kilkunastu żorzan. Telefony rozdzwoniły się w centrum miasta, na osiedlach, ale i w innych dzielnicach. Do starszych dzwoniła zapłakana kobieta i podając się za córkę, wnuczkę lub synową prosiła o pieniądze. Kwoty jakich żądała wahały się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, miały one jej pomóc w pomyślnym "załatwieniu" sprawy na policji i uniknięciu aresztowania.

Zdarzyło się i tak, że rozmówcy oszustki nie mieli córek i wówczas zrywała ona połączenie, jeden z nich również skutecznie odstraszył dzwoniącą, proponując jej spotkanie w komendzie. Na szczęście żadna z wczorajszych prób nie powiodła się przestępcom, gdyż mieszkańcy Żor wykazali czujność i od razu skojarzyli zdarzenia z tymi, o których stróże prawa nie tak dawno ostrzegali na stronie internetowej komendy.

Policjanci odbierają kolejne sygnały o podobnych zdarzeniach w mieście, chwalą mieszkańców, którzy nie dali się zwieść oszustom, ale też nadal przed nimi ostrzegają. Jak pokazuje doświadczenie, co rusz w głowach przestępców rodzą się nowe pomysły na to, jak w bezprawny sposób zdobyć pieniądze kosztem łatwowiernych  pokrzywdzonych. red.

Źródło: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"