Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Wiktora

Uwaga na oszustów blik, blik. Są pierwsze ofiary

26.02.2019
Uwaga na oszustów blik, blik. Są pierwsze ofiary

Policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustwa, tym razem „na blika”. W ten sposób tysiąc złotych z konta stracił 22-latek z Żor, który był przekonany, że o pomoc finasową prosi go siostra. Zanim sprawca wyłudził kod, włamał się na jej konto na popularnym portalu społecznościowym.

Na komendę zgłosił się 22-latek z Żor, który został okradziony. Jak się okazało najpierw dostał wiadomość za pośrednictwem popularnego komunikatora, której nadawcą wydawało się, że była jego siostra. Kobieta poprosiła o pomoc finansową w zakupie sprzętu AGD przez Internet.

22-latek wygenerował kod BLIK i przesłał go rzekomej krewnej. Nic nie wzbudziłoby jego podejrzeń, gdyby nie kolejna prośba o pieniądze – tym razem od kolegi... Wówczas to 22-latek skontaktował się telefonicznie z siostrą, a ta zaprzeczyła, aby miała go wcześniej prosić o pożyczkę. Ostatecznie okazało się, że ktoś włamał się na konto siostry 22-latka i z tego konta z nim korespondował.

Policjanci szukają teraz sprawcy przestępstwa i ostrzegają wszystkich przed podobnymi sytuacjami. Apelują – zanim przekażemy komukolwiek pieniądze, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! red.

Żródło: KMP

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"