Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Józefa, Ludwika
Mobilna i stacjonarna myjnia parowa w Żorach

Policjanci pomogli zwierzętom potrąconym na drogach. Naprawdę super, wielkie dzięki

07.02.2019

W ostatnich dniach policjanci aż trzykrotnie ratowali życie zwierzętom, które ucierpiały w zdarzeniach drogowych. Dwa psy i kot zostały otoczone opieką, a jeden z właścicieli poniesienie konsekwencje karne.

Choć na opiekunach psów i kotów ciąży obowiązek otoczenia ich właściwą opieką, wciąż głośno o zdarzeniach drogowych z udziałem tych zwierząt. Niedopilnowane, pozostawione samym sobie giną pod kołami samochodów, a tylko nieliczni kierowcy pamiętają o obowiązku udzielenia im pomocy i powiadomieniu odpowiednich służb.

W przypadku rannego kota, którego na ulicy zauważył patrol drogówki – zwierzę nie dawało oznak życia, a pomimo to policjanci zatrzymali się, by sprawdzić jego stan i sprowadzić pomoc. Kiedy weterynarz był w drodze kot nagle ocknął się, a przypadkowo przejeżdżający tamtędy rowerzysta rozpoznał go i pokierował mundurowych do właścicielki. Jak się później okazało kot prawdopodobnie został potrącony i gdyby nie pomoc policjantów skonałby na jezdni.

Podobnie wiele szczęścia miał starszy kundelek, któremu wczoraj pomogli inni policjanci. Na ulicy Rybnickiej zatrzymał ich przedstawiciel handlowy, który jadąc firmowym samochodem zauważył leżącego na poboczu psa. Ci z kolei zajęli się rannym zwierzęciem, a potem przekazali personelowi Punktu Zatrzymań dla Bezdomnych Zwierząt w Żorach. I to zwierzę padło najprawdopodobniej ofiarą zdarzenia drogowego i ludzkiej bezduszności.

Trzecie ze zdarzeń znajdzie swój finał w sądzie. W tym przypadku, pomimo wzorowej postawy kierowcy, który potrącił czworonoga i pomocy policjantów, poszukiwanie właściciela zakończyło się zetknięciem się z zupełnym lekceważeniem. Osoba współodpowiedzialna za opiekę nad zwierzęciem za to co się stało obarczyła winą męża, któremu pies uciekł na spacerze. Ani ona, ani jej mąż nie szukali go, a później kobieta nie reagowała też, gdy leżał on poturbowany pod blokiem.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, każdy kto utrzymuje zwierzę domowe ma obowiązek otoczyć je opieką. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, ma obowiązek powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, straż gminną lub policję. Podobnie obowiązek powiadomienia odpowiednich służb i w miarę możliwości zapewnienia pomocy zwierzęciu spoczywa na prowadzącym pojazd mechaniczny, który je potrącił.

Źródło: KMP

Na zdj. Kot znaleziony przy ul. Rybnickiej, najprawdopodobniej potrącony przez samochód.

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"