Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 18 lipca 2019 r.  Imieniny: Kamila, Szymona

Pięciu poszukiwanych wpadło jeden za drugim

30.08.2018
Pięciu poszukiwanych wpadło jeden za drugim

Tylko w dwie godziny żorscy policjanci zatrzymali pięć osób poszukiwanych przez sądy w Żorach, Pszczynie i Wodzisławiu. Wczoraj prowadzili akcję "Poszukiwany" poprzedzoną rozpoznaniem i gromadzeniem przydatnych informacji m.in. o miejscach, w których osoby te mogą przebywać.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 23 do 47 lat. Wszyscy poszukiwani przez sąd nakazami zatrzymania i umieszczenia w zakładach karnych, bądź aresztach śledczych, sprawcy różnych przestępstw, w tym lekceważący wykonanie zasądzonej kary grzywny. W ręce policjantów wpadli wczoraj pomiędzy 16.30 a 18.50, w większości na żorskich ulicach, ale też, jak w przypadku 47-latka - w Rybniku.

Podobne akcje odbywają się co najmniej kilka razy do roku, zawsze poprzedzone są rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać, czy analizą prowadzonych śledztw i dochodzeń. Stróże prawa często pukają do mieszkań, domów, ale i zaskakują poszukiwanych wprost na ulicy.

Jednak nie tylko w czasie tego typu akcji mundurowi ścigają niepokornych przestępców, także podczas codziennej służby poszukują ich, realizując jednocześnie inne zadania. Wielokrotnie ci, na których ciążą niewykonane wyroki, zatrzymywani są poza planowanymi wcześniej działaniami. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"