Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 18 lipca 2019 r.  Imieniny: Kamila, Szymona

Tymczasowy areszt po raz trzeci

29.08.2018
Tymczasowy areszt po raz trzeci

Wczoraj po raz kolejny sąd wysłał za kratki 19-latka z Żor, który od trzech miesięcy utrzymywał się z kradzieży sklepowych. W przeszłości już dwukrotnie był tymczasowo aresztowany. Za każdym razem jednak, kiedy wyszedł na wolność, nie potrafił rozstać się z przestępczym procederem.

19-latek od maja br. kradł w miejscowych sieciówkach. Jego łupem padały słodycze, kawa, środki czystości, czy alkohol. Przez trzy ostatnie miesiące nakradł na ponad 11 tys. złotych. Wcześniej dwukrotnie trafiał do aresztu - w listopadzie ubiegłego roku i w lutym br. Złodziej za każdym razem, po opuszczeniu aresztu śledczego powracał do przestępczego procederu, a ze sklepowych kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania.

Po raz kolejny został zatrzymany w poniedziałek, a śledczy udowodnili mu kolejne 16 kradzieży. Wczoraj na ich i wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5, nastolatek jednak może spodziewać się, że jego kara będzie surowsza. Sprawca bowiem nie dość, że uczynił sobie z przestępstwa stałe źródło utrzymania, to kolejnych czynów dopuszczał się w warunkach tzw. recydywy. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"