Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 lutego 2019 r.  Imieniny: Leona, Ludomira

Tymczasowy areszt dla recydywisty. Mężczyzna znęcał się nad partnerką

06.08.2018
Tymczasowy areszt dla recydywisty. Mężczyzna znęcał się nad partnerką

W piątek, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował na trzy miesiące 33-letniego żorzanina, który znęcał się nad swoją konkubiną i groził jej pozbawieniem życia, a także dopuścił się kradzieży na szkodę innej osoby. 33-latek w swoim działaniu był bezwzględny, a wszystkie przestępstwa popełnił w warunkach tzw. recydywy.

33-latek został zatrzymany przez kryminalnych dwa dni wcześniej po tym, jak przywłaszczył sobie samochód swojej byłej partnerki i zmusił małoletniego syna, aby wydał mu telefon należący do matki. Kilka dni wcześniej zabrał ten sam samochód, a w międzyczasie ukradł w jednym z miejscowych barów portfel z dokumentami, kartą bankomatową i telefon należące do innej osoby.

Od kwietnia br. mężczyzna znęcał się ponadto nad konkubiną. Nie szczędził jej wyzwisk, dopuszczał się także rękoczynów. Ciągnął i szarpał za włosy, uderzał, kopał i dusił. Ostatniego dnia minionego miesiąca spowodował u niej obrażenia ciała i wciąż groził, że ją zabije. Agresję kierował nie tylko wobec swojej partnerki, ale też wobec małoletniego syna.

Łącznie śledczy przedstawili mu pięć zarzutów za znęcanie, dwukrotne przywłaszczenie pojazdu, kradzież i zmuszanie małoletniego do określonego zachowania. Choć mężczyzna tylko częściowo przyznał się do zarzuconych mu czynów, sąd przychylił się do wniosku policjantów i wysłał 33-latka na trzy miesące do aresztu śledczego. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"