Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 lutego 2019 r.  Imieniny: Leona, Ludomira

Oszukał kasjerkę przy wymianie banknotów. Mundurowi apelują o czujność!

02.07.2018
Oszukał kasjerkę przy wymianie banknotów. Mundurowi apelują o czujność!

O tym, w jak zuchwały sposób potrafią działać, oszuści przekonała się sprzedawczyni w jednym z miejscowych sklepów. Kobieta została okradziona na kilkaset złotych po tym, jak przestępca poprosił o wymianę banknotów. Policjanci apelują o czujność – nie dajcie się oszukać na tzw. "przewałkę"!

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, w samo południe w jednej z żorskich drogerii. Do sklepu wszedł mężczyzna w wieku ok. 40-45 lat i rozglądał się pomiędzy półkami. W pewnym momencie z wybranym towarem podszedł do kasy, zanim jednak zapłacił zapytał, czy sprzedawczyni wymieni mu pieniądze.

Oszust stwierdził, że posiada sporo 20-złotówek, które chce wymienić na banknoty wyższej wartości. Kobieta zgodziła się, gdyż często brakuje jej "drobnych". Potem podczas dwukrotnej wymiany pieniędzy mężczyzna oszukał ją na 500 złotych. Ukradł je na tzw. "przewałkę", kiedy liczył banknoty.

Sprzedawczyni zorientowała się, że została oszukana niestety dopiero wówczas, gdy sprawca zdążył wyjść na zewnątrz. Teraz policjanci poszukują mężczyzny i apelują do mieszkańców o czujność, apelują też do handlowców o rozwagę przy tego typu transakcjach. info: KMP



Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"