Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 marca 2019 r.  Imieniny: Klaudii, Maurycego

Dwie nastolatki i pies potrąceni na pasach

13.06.2018
Dwie nastolatki i pies potrąceni na pasach

Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po 22.00 na Alei Zjednoczonej Europy. Na oznakowanym przejściu dla pieszych młody kierowca potrącił dwie prawidłowo przechodzące nastolatki. Dziewczęta z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło o 22.35 na Alei Zjednoczonej Europy pomiędzy osiedlem Pawlikowskiego a Powstańców Śląskich. Jak wstępnie ustalili policjanci, 14- i 19-latka wraz z psem przechodziły właśnie przez oznakowane przejście dla pieszych, gdy wjechał w nie 20-latek kierujący audi A3. Na pomoc poszkodowanym ruszyli przypadkowi przechodnie, którzy także zaalarmowali służby ratownicze.

Obie poszkodowane z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do okolicznych szpitali, pies należący do jednej z dziewcząt został natomiast wyciągnięty przez strażaków spod maski samochodu, gdzie utknął podczas wypadku.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia przebadali alkomatem 20-letniego kierowcę. Urządzenie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Pobrano od niego dodatkowo krew na badania pod kątem ewentualnej obecności środków odurzających w jego organizmie.

Za spowodowanie wypadku drogowego kierowcy grozi nawet do 3 lat więzienia. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"