Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Środa, 20 marca 2019 r.  Imieniny: Klaudii, Maurycego

Cztery osoby w szpitalu w wyniku pożaru domu. Na pomoc ruszyli sąsiedzi

02.06.2018
Cztery osoby w szpitalu w wyniku pożaru domu. Na pomoc ruszyli sąsiedzi

Cztery osoby trafiły do szpitala po pożarze domu jednorodzinnego, który wybuchł w dzielnicy Rowień-Folwarki. Wśród poszkodowanych znaleźli się także sąsiedzi, którzy widząc wydobywające się kłęby dymu z budynku, ruszyli ofiarom z pomocą. Interweniujący na miejscu strażacy podejrzewają, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar w budynku jednorodzinnym wybuchł w środę, w nocy. Zamieszkujący obok pogorzelców usłyszeli huk wybijanej szyby. W pierwszym momencie pomyśleli, że ktoś włamuje się do sąsiadów i zareagowali. Zamiast włamywaczy dostrzegli jednak wydobywające się z budynku kłęby dymu i bez zastanowienia ruszyli z pomocą.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, dwie karetki pogotowia i stróże prawa. Choć spaleniu uległo poddasze i strych, domownicy zdążyli na czas opuścić dom. Do szpitala trafiła jednak 42-letnia kobieta i jej 77-letni ojciec, a także dwójka rodzeństwa w wieku 25 i 27 lat, która niosła pomoc sąsiadom.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Podkreślają też, że na szczególne uznanie zasługuje bohaterska postawa trójki mieszkańców Żor, która niosąc bezinteresowną pomoc sąsiadom, sama naraziła się na uszczerbek na zdrowiu. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"