Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego

Tymczasowy areszt za kilkadziesiąt kradzieży

26.04.2018
Tymczasowy areszt za kilkadziesiąt kradzieży

Wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował na trzy miesiące 32-letniego złodzieja sklepowego, który z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Mężczyzna przez ostatnie kilka miesięcy ukradł blisko setkę opakowań kawy, hurtowe ilości słodyczy i litry markowych alkoholi.

32-latek z Żor dopuścił się 41 czynów w warunkach powrotu do przestępstwa. Od grudnia ubiegłego roku spędzał sen z powiek sprzedawcom miejscowych sieciówek. Niemalże każdego dnia odwiedzał sklepy i kradł z nich głównie kawę, słodycze i alkohol. W sumie przez niespełna pięć miesięcy wyniósł ze sklepów blisko 100 opakowań kawy, 200 tabliczek czekolady, inne wyroby cukiernicze, kilkanaście butelek alkoholu, ale także żywność, odzież, buty, czy artkuły przemysłowe. Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania choć wcześniej karany był za podobne czyny.

Uporczywy złodziej ostatniej kradzieży dokonał w miniony wtorek, a jego przestępczym łupem padło 19 opakowań kawy. Śledczy wyliczyli, że 32-letni złodziej nakradł łącznie na blisko 7 tys. złotych.

Wczoraj mężczyna stanął przed sądem i został tymczasowo aresztowany. Śledczy i sędzia byli zgodni co do tego, że zastosowanie środka izolacyjnego wobec 32-latka uzasadnia nie tylko charakter i natężenie popełnianych przez niego czynów, ale i brak stałego i czasowego miejsca zamieszkania, czy fakt działania przez sprawcę w warunkach powrotu do przestępstwa. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"