Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Sobota, 20 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Czesława

27-latek ze Świerklan ratował nieprzytomnego mężczyznę. Brawo za postawę!

09.04.2018
27-latek ze Świerklan ratował nieprzytomnego mężczyznę. Brawo za postawę!

Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony weekend na osiedlu Pawlikowskiego. Po północy przypadkowy mężczyzna znalazł na chodniku nieprzytomnego 62-latka. Na pomoc ruszył mu m.in. 27-letni mieszkaniec Świerklan, który prowadził resuscytację do czasu przybycia karetki.

W nocy z piątku na sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na deptaku na osiedlu Pawlikowskiego leży nieprzytomny mężczyzna. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie w pobliżu jednego z lokali zastali grupę osób zgromadzonych wokół leżącego na chodniku.

Jedna z osób wykonywała właśnie masaż serca, gdy pod lokal przybył patrol i karetka pogotowia ratunkowego. Wówczas to ratownicy przejęli resuscytację, a mundurowi wstępnie ustalili przebieg zdarzenia.

Okazało się, że po północy do baru wszedł mężczyzna, który poinformował, że na zewnątrz leży jakiś człowiek. W tym momencie na pomoc ruszyli mu klienci, a wśród nich 27-letni mieszkaniec Świerklan. To on sprawdził parametry życiowe mężczyzny, a kiedy stwierdził, że nie oddycha przystąpił do masażu serca.

62-latek, po tym jak wróciły jego czynności życiowe, został przetransportowany na oddział intensywnej terapii.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółówe okoliczności zdarzenia. Chwalą też wzorową postawę obywatelską 27-latka ze Świerklan, który z bezinteresowną pomocą ruszył, by ratować ludzkie życie. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"