Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 16 grudnia 2018 r.  Imieniny: Albiny, Zdzisława

Policjanci przejęli prawie 70 kg tytoniu i 3000 "lewych" papierosów

30.03.2018
Policjanci przejęli prawie 70 kg tytoniu i 3000 "lewych" papierosów

Żorscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami rybnickiej służby celno-skarbowej, przejęli wczoraj blisko 70 kg krajanki tytoniowej i prawie 3000 papierosów bez polskich znaków akcyzy. "Lewy" towar sprzedawał 24-letni mieszkaniec Żor, który został przyłapany na gorącym uczynku w wynajmowanym punkcie handlowym.

Wysoka kara grzywny i nawet trzyletni pobyt w więzieniu, grożą 24-latkowi z Żor, który handlował tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku w miejscu, gdzie na co dzień oferował klientom nielegalny towar. Na jego trop wpadli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy zaplanowali wspólną kontrolę z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej. Ich wczorajsze działania zaowocowały przejęciem ponad 67 kg krajanki tytoniowej i 2900 "lewych" papierosów. Towar, warty blisko 50 tys. złotych, stróże prawa odnaleźli także w samochodzie 24-latka oraz w należącej do jego mieszkania piwnicy.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonej akcyzy, oszacowano na ponad 55 tys. złotych. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"