Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Zygzakiem i "na kole" z promilami

01.02.2018
Zygzakiem i "na kole" z promilami

Prawie 2,5 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca renault, a 2 promile rowerzysta, których wczoraj z ruchu drogowego wyeliminowali żorscy policjanci. Pierwszy z nich zygzakiem jechał przed radiowozem ulicą Wodzisławską, drugi wpadł z kolei na Rybnickiej.

Obaj mężczyźni wpadli w ręce policjantów w ciągu niespełna godziny. Pierwszy z nich, 60-letni kierowca renault był tak pijany, że jadąc zygzakiem ulicą Wodzisławską nie zauważył, że tuż zanim podąża radiowóz. Gdy mundurowi zatrzymali go tuż po 18.00 do kontroli, a następnie poddali badaniu na alkomacie okazało się, że w wydychanym powietrzu ma prawie 2,5 promila alkoholu. Kierowcy samochodu przyjdzie tłumaczyć się przed sądem.

55-letni rowerzysta zatrzymany został z kolei 40 minut później, gdy jechał ulicą Rybnicką. Na drodze wypatrzył go patrol miejscowej drogówki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego niemalże 2 promile wyskokowego trunku. Pijany amator jazdy na jednośladzie do domu musiał wrócić pieszo. Zubożał także jego budżet, gdyż policjanci ukarali go mandatem karnym, który wyniósł 500 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i trzeźwy umysł za kierownicą, przypominają też, że w ubiegłym roku zatrzymali na żorskich drogach prawie 170 nietrzeźwych kierowców, a ponad 98 tys. poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. info: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"