Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego

Bądźcie czujni, włamywacze znowu dali o sobie znać

31.01.2018
Bądźcie czujni, włamywacze znowu dali o sobie znać

Policjanci po raz kolejny ostrzegają mieszkańców przed włamywaczami. Wczoraj po południu złodzieje pojawili się w dzielnicy Rogoźna. Gdy właścicieli nie było w domu, amatorzy cudzego mienia splądrowali pokoje i pozostawili po sobie zniszczenia.

Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymano po 19.00. Na numer alarmowy zadzwonił właściciel domu położonego w Rogoźnej, który poinformował, że po powrocie do domu znalazł ślady włamania.

Podczas, gdy rodzina spędzała czas poza domem, włamywacze dostali się przez okno garażowe do wewnątrz. Wcześniej jednak próbowali powybijać inne szyby. Pokrzywdzeni liczą straty i sprawdzają co zostało skradzione, szacują też koszt zniszczeń w budynku, które wstępnie wyceniono na ok. 3 tys. złotych.

O podobnych zdarzeniach w Rowniu i Rogoźnej policjanci informowali na początku stycznia. Wówczas to włamywacze dostali się do czterech innych domów.

Stróże prawa apelują do mieszkańców o czujność. Kiedy w bliskiej okolicy pojawią się obce osoby, czy nieznane pojazdy, zwróćcie na nie uwagę. Zadzwońcie na numer alarmowy, a co najważniejsze spróbujcie zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Warto zapisać numery rejestracyjne, markę i kolor pojazdu.

Właścicielom domów stróże prawa radzą z kolei zadbać o pozostawione mienie – wartościowe przedmioty ukryć, a pieniądze najlepiej wpłacić na konto. Warto poprosić znajomych o "doglądanie domu" i rozważyć zakup systemów antywłamaniowych. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"