Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Policjanci uratowali 20-latkę przed samobójczym skokiem z wieżowca

30.01.2018
Policjanci uratowali 20-latkę przed samobójczym skokiem z wieżowca

Dzięki błyskawicznej reakcji oficera dyżurnego na informację pracowników obsługujących ogólnopolski telefon zaufania, policjanci uratowali życie młodej kobiety. Po otrzymaniu zgłoszenia o samobójczej próbie, zlokalizowali miejsce i odnaleźli zdesperowaną 20-latkę. Kryminalni w samą porę pojawili się na dachu 10-piętrowego bloku i udaremnili samobójczy skok.

W miniony piątek, po 13.00 na numer ogólnopolskiego telefonu zaufania zadzwoniła młoda kobieta, która poinformowała, że stoi na dachu wieżowca i zamierza z niego skoczyć. Nie podała żadnych danych, a jedynie wspomniała, że znajduje się w Żorach. Pracownicy infolinii natychmiast skontaktowali się z oficerem dyżurnym żorskiej komendy i przekazali wiadomość o zdarzeniu. Ta z kolei spowodowała, że policjant błyskawicznie zadaniował mundurowych.

Wiedząc, że liczy się każda minuta, stróże prawa niemalże natychmiast ustalili do kogo należy telefon i zlokalizowali miejsce, z którego 20-latka zadzwoniła na infolinię. Odnaleźli ją w krótkim czasie na jednym z wieżowców na osiedlu Korfantego. Przybyli w samą porę. Kobieta właśnie ponownie wspinała się na dach, na którym wcześniej zostawiła telefon. Chwilę później, gdy była już bezpieczna, przyznała, że gdyby pojawili się odrobinę później, z pewnością zdążyłaby spełnić swoje zamiary.

20-latka trafiła pod opiekę specjalistów. Do szpitala przetransportowana została przez zespół pogotowia ratunkowego, który także zjawił się na miejscu zdarzenia. info: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"