Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Anastazji, Wincentego

Czujny tata ujął podejrzanego mężczyznę. Rodzicu - ostrzegaj dzieci przed nieznajomymi!

24.01.2018
Czujny tata ujął podejrzanego mężczyznę. Rodzicu - ostrzegaj dzieci przed nieznajomymi!

Wzorowa postawa ojca 10-latki, który wysłuchał córki, być może pozwoliła uchronić ją przed niebezpieczeństwem. Mężczyzna postanowił prześledzić jej drogę powrotną ze szkoły i ujął nieznajomego, który kilka dni temu zaczepił dziewczynkę, gdy wracała do domu. Dzięki jego reakcji mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kilka dni temu 10-latka z Żor została zaczepiona przez nieznajomego mężczyznę, gdy wracała ze szkoły. Kiedy zapytał o imię, uciekła do babci. O zdarzeniu poinformowała ojca dopiero wówczas, gdy po raz kolejny zauważyła go w parku. Zaniepokojony rodzic nie zbagatelizował sprawy i kolejnego dnia ruszył za córką, obserwując z odpowiedniej odległości jej powrót do domu. Nieznajomy i tym razem pojawił się w pobliżu drogi, którą dziewczynka codziennie pokonywała ze szkoły. Tata dziewczynki ruszył w stronę podejrzanie zachowującego się mężczyzny, złapał go i przekazał w ręce policjantów. Poinformował też o zdarzeniu sprzed kilku dni.

32-letni żorzanin, który w międzyczasie nagabywał też równieśniczkę dziewczynki, dzięki zdecydowanej reakcji i postawie ojca został zatrzymany.

Pomimo tego, że 10-latkom nic się nie stało, policjanci apelują do rodziców, by uczulili dzieci na podobne sytuacje. Z pociechami warto jak najwięcej rozmawiać i przestrzegać przed kontaktami z obcymi. Absolutnie nie należy też lekceważyć jakichkolwiek sygnałów, które wskazywałyby, że dziecko czuje się zagrożone. Wzorowa postawa ojca 10-latki może być przykładem tego, że tylko uważne wysłuchanie dziecka i natychmiastowa reakcja ze strony osób dorosłych mogą uchronić je przed niebezpieczeństwem.

Dwoma innymi zdarzeniami, które natomiast miały miejsce w ubiegłym tygodniu zajmuje się już miejscowa prokuratura. Policjanci zawiadomili ją, gdy otrzymali zgłoszenie o dwóch nastolatkach napastowanych w rejonie żorskiego dworca PKS przez starszego mężczyznę. W tej sprawie jednak dla dobra śledztwa nie ujawniają więcej szczegółów i jednocześnie zapewniają, że najważniejsze dla nich jest, aby sprawca poniósł konsekwencje za swój czyn.

Stróże prawa podkreślają, że najważniejsze jest to, aby najmłodszych jak najczęściej przestrzegać przed wszelkimi zagrożeniami, a przede wszystkim instruować, jak powinni zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi. Nie powinniśmy straszyć dzieci, ale rozmawiać tak, aby wiedziały jak postąpić w podobnej sytuacji i do kogo zwrócić się o pomoc. Pamiętajmy, że jeśli mowa o bezpieczeństwie najmłodszych, niepożądana jest tu ani stygmatyzacja pewnych grup społecznych, ani wywoływanie w nich niepotrzebnego lęku. W zamian za to natomiast zapewnienie, że na pomoc ze strony dorosłych liczyć mogą zawsze, a ich problemy nie zostaną zbagatelizowane, czy zupełnie zignorowane. info: KMPAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"