Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 23 października 2018 r.  Imieniny: Seweryna, Teodora

Chciał ukraść defibrylator, zatrzymał go ksiądz. Włamywacz i paser w rękach policji

03.01.2018
Chciał ukraść defibrylator, zatrzymał go ksiądz. Włamywacz i paser w rękach policji

Dwa razy wracał do domu starszego mężczyzny i włamywał się, gdy ten spał. Pomagał też innym w sprzedaży przestępczego łupu i pomimo to, że został zdemaskowany przez kryminalnych, kraść poszedł jeszcze raz. Tym razem wpadł w kościele, z którego bez skrupułów sprzed ołtarza wyniósł automatyczny defibrylator AED.

Kryminalni z Żor rozliczyli z przestępczej działalności 21-latka, który od września ubiegłego roku dopuścił się kilku przestępstw, w tym włamań i kradzieży. Operacyjni ustalili m.in, że 21-latek dwukrotnie we wrześniu i w październiku minionego roku włamał się do domu starszego mężczyzny na Kleszczówce i wyniósł pieniądze, telefon komórkowy, a nawet klucze wraz z pilotem do automatycznej bramy.

Jak się okazało młody żorzanin, pomagał też w zbyciu wartego 2 tys. złotych laptopa, który również pochodził z przestępstwa. Pomimo tego, że za włamania i paserstwo 21-latek usłyszał zarzuty, nie zaprzestał przestępczej działalności i tuż po świętach zdecydował się na kolejny wyskok.

Tym razem ukradł z kościoła urządzenie AED, które znajdowało się na podwieszanej półce tuż przed ołtarzem. Na szczęście bezdusznemu rabusiowi na drodze ucieczki stanął ksiądz, który z pomocą innego mężczyzny ujął złodzieja, z ukrytym w plecaku urządzeniem ratującym ludzkie życie. Warty 2,5 tysiąca defibrylator należący do żorskiego magistratu wrócił już na swoje miejsce. Złodziej z kolei może trafić za kraty nawet na 10 lat. info: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"