Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Łucji, Otylii

Wezwał służby do chorej na cukrzycę kobiety. Gdyby nie on, byłoby za późno na pomoc

02.01.2018
Wezwał służby do chorej na cukrzycę kobiety. Gdyby nie on, byłoby za późno na pomoc

49-latek, który na co dzień pomagał schorowanej matce kolegi, zaniepokoił się, gdy przyszedł do niej w niedzielę w odwiedziny, a ta nie otwierała drzwi. Zadzwonił po pomoc, na miejsce przyjechali policjanci i strażacy, którzy wyważyli drzwi. W domu znaleźli półprzytomną 78-latkę.

Mężczyzna codziennie odwiedzał znajomą, mieszkającą na os. Korfantego, sprawdzał jak się czuje i czy przyjmuje przepisane leki. Tego dnia nie potrafił jednak skontaktować się z kobietą, ani dostać do jej mieszkania. Po godz. 14.00 zawiadomił służby.

Policjanci po krótkiej rozmowie z mężczyzną ustalili, że 78-latka choruje przewlekle i podejrzewając, że jej życie może być zagrożone, podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Chwilę później wiedzieli już, że postąpili słusznie, gdyż kobieta leżała na łóżku i choć oddychała, nie można jej było dobudzić. Natychmiast sprowadzono pogotowie ratunkowe i 78-latka trafiła pod opiekę lekarską. info: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"