Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Wtorek, 02 czerwca 2020 r.  Imieniny: Erazma, Marianny
TekStylowo - sklep z odzieżą używaną

Apel do mieszkańców Żor, pracowników i ich rodzin dawnej kopalni ZMP później Żory

15.05.2019

Muzeum Miejskie w Żorach, Towarzystwo Miłośników Miasta Żory i przedstawiciele społeczności górniczej skupionej wokół dawnej kopalni – byli pracownicy i ich rodziny proszą osoby, które posiadają różnego rodzaju pamiątki, fotografie i różne przedmioty, które łączą się z historią kopalni od chwili podjęcia decyzji o jej budowie w 1973 roku do momentu jej likwidacji w 1997, o udostępnienie ich na potrzeby wystawy pt. Żorska Barbórka 2019 – ocalić od zapomnienia.

Wystawa przygotowywana jest w związku z mijającą w tym roku 40. rocznicy rozruchu „ZMP”.

Już teraz serdecznie zapraszamy na jej otwarcie w Muzeum Miejskim, 3 grudnia, o godzinie 17.00. Uroczystość uświetni koncert orkiestry górniczej. Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Żory, pan Waldemar Socha.

Organizatorzy wystawy będą wdzięczni za pomoc w jej przygotowaniu. Osoby, które chciałyby przekazać coś na potrzeby wystawy, proszone są o kontakt z kierującym działem historii i kultury regionu Muzeum, panem Jackiem Struczykiem, tel.: 32 43 43 714 wew. 212, mail: jacekstruczyk@muzeum.zory.pl.

Zapraszamy do współpracy. Organizatorzy

Źródło: Muzeum

 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


© 2006-2020 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"