Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Niedziela, 23 września 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Tekli

Aga Głód: Dżungla. Zapraszamy na wernisaż wystawy w Galerii StrefArt, w piątek, 13 października, godz. 18.00

09.10.2017
Aga Głód: Dżungla. Zapraszamy na wernisaż wystawy w Galerii StrefArt, w piątek, 13 października, godz. 18.00

Agnieszka Głód, malarka, ilustratorka książek, urodziła się w 1991 roku w Warszawie. Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych, w której studiowała na Wydziale Grafiki w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego. Pod opieką prof. Błażeja Ostoja-Lniskiego wykonała swój pierwszy, popularny potem projekt w rzeczywistości rozszerzonej, pn. „Zwierznik”. Z kolei, w Pracowni Multimediów, pod opieką profesora Piotra Welka przygotowała swoją pierwszą animację, pt. „ZOO” inspirowaną wierszami Jana Brzechwy.

Swoje prace wystawiała m.in. w Narodowej Galerii Sztuki – Zachęcie (wystawa zbiorowa), Bibliotece Krasińskich w Warszawie – podczas wystawy „Piękno Sztuki”, we Lwowie – jako uczestniczka prezentacji młodej polskiej ilustracji, i w Galerii Narodowej w stolicy Maroka, Rabacie. W wolnych chwilach projektuje wzory do druku sublimacyjnego, wykorzystywanego w przemyśle odzieżowym. Maluje farbą akrylową, ale najczęściej używa flamastrów.

Aga Głód lubi długie podróże. Mówi, że sam fakt zaistnienia w innym miejscu i oderwania się od własnej rzeczywistości – oczyszcza i kiedy się już wraca do domu, jest lepiej. Podróżowała do Szwecji, Maroka, Wietnamu, Japonii, Egiptu, Chorwacji, na Malediwy. W Europie nie była tylko w Portugalii i Irlandii.

Inspiracje? Owszem, są artyści, do których prac wraca od czasu do czasu, ale – „nie podpatruję jeśli o to chodzi”.

Od pięciu lat jest szczęśliwą, co podkreśla, wegetarianką. Maluje rośliny, dżunglę, naturę, ale nie tylko – to z jakiejś wewnętrznej potrzeby artystki. I uwaga, to nie są obrazki niewinne, przynajmniej nie wszystkie. Uśmiechnięte lwy… – cóż za paskudna przewrotność.


 Aby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2018 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"