Baza firm

Ogłoszenia

Wczasy

Auto giełda

Auto salon

Kino

Konkursy
Poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana

3-latek błąkał się po ulicy. Zareagował rybniczanin

10.10.2018
3-latek błąkał się po ulicy. Zareagował rybniczanin

Małego chłopca bez opieki zauważył na ulicy przypadkowy mężczyzna. Zainteresował się jego losem, powiadomił policjantów i do czasu ich przybycia zajął się nim. Chwilę później okazało się, że malec oddalił się ze sklepu, do którego pod opieką 8-latki wysłała go matka.

W poniedziałek, po 14.00, na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że na przejściu dla pieszych przy ul. Dąbrowskiego zauważył małego chłopca bez jakiejkolwiek opieki. Zgłaszający zajął się dzieckiem i oczekiwał na przyjazd mundurowych, wówczas to podeszła do niego 8-letnia dziewczynka, która oświadczyła, że jest kuzynką chłopca.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, w rozmowie z dziewczynką ustalili, że za zgodą matki wyszła z 3-letnim kuzynem do sklepu. Ten jednak w pewnym momencie zniknął jej z oczu i oddalił się w nieznanym kierunku. 8-latka na własną rękę zaczęła szukać chłopca, lecz tego w międzyczasie zauważył na przejściu dla pieszych rybniczanin.

Interweniujący policjanci do pomocy wezwali zespół pogotowia ratunkowego, który po przebadaniu dzieci odwiózł je całe i zdrowe do domu. Sami natomiast także udali się na spotkanie z rodzicami, aby wyjaśnić wszelkie okoliczności zdarzenia. Obie mamy potwierdziły, że faktycznie wysłały dzieci po hot-dogi do pobliskiego sklepu nie przewidując, że coś złego może się wydarzyć.

Teraz sprawą nieodpowiedzialnej matki 3-latka zajmą się policjanci z grupy do spraw wykroczeń, dodatkowo także o zdarzeniu powiadomią miejscowy sąd rodzinny. info: KMP ŻoryAby dodać komentarz musisz się zalogować!

Nie masz konta? - zarejestruj się


POLECAMY RÓWNIEŻ
NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

sonda

wszystkie

Za co doceniasz Żory?

newsletter

Chcesz być na bieżąco zapisz się!

Twój adres e-mail:

© 2006-2019 Fundacja Sztuka, Gazeta Żorska  |  Żory 44-240, ul. Dworcowa 7  |  tel: 536 885 451  |  e-mail: gazeta@gazetazorska.pl, portal@gazetazorska.pl           do góry ^
Industry Web Zarządzaj plikami "cookies"